Mérő László - Media Hungary

Olvasóink értékelése: 0 / 5

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

BEMUTATKOZÁS – Mérő László

Eredeti szakmám matematikus. Az ELTE Pszichológiai Intézetének professzora vagyok. A Darwin’s Marketing Evolution cég társalapítójaként 2003 óta foglalkozom a memetikai marketingkutatás módszertanának fejlesztésével. A szélesebb intellektuális közönség számára írt könyveim (Észjárások, Mindenki másképp egyforma, A pénz evolúciója, Az érzelmek logikája, A csodák logikája) eddig összesen 8 nyelven jelentek meg.

"A jövő az álmodozóké". Mit jelent ez valójában?

– Sokféle változást tapasztalunk. A mesterséges intelligencia fejlődése nagyon át fogja rendezni a munkaerőpiacot. Rengeteg foglalkozás feleslegessé fog válni. Ezt sokan ijesztőnek találják – pedig nem az, csak ránk, emberekre jellemző, hogy szeretünk borzongani. Pedig eféle átalakulás volt már a történelemben. Most néztem meg az adatokat, miszerint 1870-ben az Egyesült Államok lakosságának majdnem fele szó szerint a földből élt, tehát mezőgazdasági munkát végzett. 1933-ra már csak negyede, most meg alig két százaléka. És ebben már az erdő- és halgazdálkodás is benne van. A lakosság feléről van szó, száz év alatt. Aztán találtak maguknak más munkát. –


A Codecombat-ban a szereplők mozgatásához ill. a felmerülő kihívások teljesítéséhez apróbb, de egyre bonyolultabbá programozási feladatokat kell megoldani

Olvasóink értékelése: 0 / 5

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Bár a programozás kétségtelenül hasznos képesség a ma és a jövő világában is, elvont jellegénél fogva az igazán kicsi gyerekek érdeklődését tipikusan nehéz felkelteni iránta más dolgokhoz képest. Ezen segít a Codecombat projekt, ami egy játék bőrébe bújva biztosít gyors és egyszerű belépést a programok készítésének világába a fiatal kóderpalánták számára is.

A Codecombat leginkább egy klasszikus, mászkálós szerepjátékhoz hasonlít, amihez képest azonban egy apró, ám annál fontosabb eltéréssel bír. Ebben a játékban ugyanis a karakter mozgatásához és a feladatok megoldásához nem gyors reflexekre vagy kitartó mutatóujjra, hanem a programok megértésének és írásának képességére van szükség.


15 szuper oktatójáték, hogy megtanulj programozni

Olvasóink értékelése: 3 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag inaktívCsillag inaktív

15 olyan weboldal és app, ahol felnőttek segítségével a gyerekek játszva is megtanulhatják a programozást.

„Ma már minden gyerek a gép előtt ül, előbb látnak táblagépet, mint a nagyszülőket, hamarabb tudják megnyitni a programokat, mint járnának. Több egyetem és néhány szülő is arra jutott, hogy Ideje ebből előnyt kovácsolni: miért ne tanulhatnának valamit játékosan, amivel később nagyon jól kereshetnek. Az angol sajnos alap, de ez talán hamar áthidalható” – írja az Index.

Különösen fontos lett a kérdés, amióta lecsökkent az informatikaórák száma. De nemcsak a jövő generációi, hanem a felnőttek is segíthetnek magukon különböző élethelyzetekben, ha megtanulják akár a programozás alapjait – a logikát és a problémamegoldó képességet mindenképp fejleszti, és még az elhelyezkedésben is segíthet, hiszen számtalan helyen keresnek programozót, és tovább is képzik a munkavállalókat e téren.

A következőkben a legnépszerűbb, többségében ingyenes weboldalakat és alkalmazásokat mutatunk be, amelyek gyerekeket és felnőtteket is észrevétlenül, addiktív módon tanítanak.


Zseniális ötlet: Ilyen az, amikor LEGO-val tanítják a gyereket a törtekre

Olvasóink értékelése: 0 / 5

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Melyik gyerekkor lenne teljes a legózás nélkül? A már klasszikusnak számító építőkockákból álló játékot a The LEGO Group fejlesztette ki, azonban a története egy ácsmester műhelyéig nyúlik vissza Dániába, ahol legelőször a játék felbukkant.

Ole Kirk Christiansen volt ugyanis az első, aki valaha építőkockákat készített. Christiansen évekig fából faragott játékokat, a vállalkozását pedig akár LEGO-nak is nevezhette volna a dán kifejezés, leg godt (= játssz jól) alapján. Azóta a legót minden idők egyik legjobb gyerekeknek való játékákan minősítették. Amellett, hogy fejleszti a kicsik kreativitását és gondolkodásmódját, segít a motorikus képességeik finomításában, a szem-kéz koordinációban és a térbeli látásban is.


Kövess Minket

Hasonló témakörből